__/Files/images/d95ba800d3e5f20ebea7efb13e9421fa-624x415.jpg

«Вчимося жити разом»

за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в україні

/Files/images/EU.jpg

Триває впровадження проекту «Вчимося жити разом»за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Проект є складовою ініціативи ЄС під назвою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту. Компонент проекту «Вчимося жити разом», що передбачає освіту на основі життєвих навичок, реалізує Дитячий фонд «Здоров’я через освіту».

• Протягом року 60 вихователів дитячих садочків та 255 вчителів шкіл буде навчено методиці викладання розроблених у рамках проекту тренінгових курсів для розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах. Підготовлені педагоги протягом вересня-грудня 2016 року навчатимуть за розробленими курсами дітей дошкільного та шкільного віку навичок ефективного спілкування, самоконтролю, керування стресом, розв’язання проблем і конфліктів.

Мета:

1. Сприяння адаптації тимчасово переміщених дітей та підлітків у приймаючих громадах довкола зони конфлікту.
2. Розвиток у всіх дітей життєвих навичок розбудови миру і активного громадянства.
Форми впровадження за компонентом «Освіта життєвих навичок»:
· Тренінгові курси розвитку життєвих навичок, які підвищують стійкість дітей та молоді у складних життєвих обставинах, сприяють їх адаптації у нових навчальних закладах.
· Тренінги для педагогів з методики викладання розроблених курсів та створення у навчальному закладі сприятливої психологічної атмосфери для дітей, переміщених із зони конфлікту.

Цільова група проекту:
Вихованці дошкільних та учні загальноосвітніх навчальних закладів (початкова, основна і старша школа).

Регіони впровадження: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська і Запорізька області.

Завдання проекту щодо охоплення тренінговими курсами: 25% навчальних закладів у 5 пілотних областях і 50 000 дітей.

Узагальнені результати для освітнього сектору України

1. Підготовлені вчителі і вихователі для 25% дошкільних і загальноосвітніх навчальних з інноваційних методики викладання за розробленими курсами.
2. Понад 170 тисяч дітей охоплено навчанням за розробленими курсами.
3. Всі вчителі предмету «Основ здоров’я» і вихователі дошкільних навчальних закладів отримають доступ до розроблених ресурсів в електронному вигляді для їх поширення на інші регіони України

20-27.10.2016 Тренінги для ДНЗ у м.Харкові

З 20 по 27 жовтня на базі комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 307 Харківської міської ради»та комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 74 «Веселка» комбінованого типу Харківської міської ради» пройшли про тренінги для вихователів базових дошкільних навчальних закладів м. Харкова у межах проекту «Вчимося жити разом».

Вихователі із задоволенням навчалися,активно обговорювали опорні конспекти.

01. 11.2016 Семінар-тренінг "Вчимося жити разом" у ДНЗ № 446

Вихователь Романишин Олена Кирилівна отримала сертифікат про відвідування семінару у рамках проекту "Вчимося жити разом".

Сьогодні педагог поділилася своїми враженнями та знаннями, які набула на семінарі та провела семінар-тренінг.

У ході заходу педагоги закладу вправлялись у проведенні ігор та вправ різноманітного характеру, акцентували увагу на негативних та позитивних сторонах.

07.11.2016 У закладі продовжується робота над проектом "Вчимося жити разом".

З 7 листопада у закладі стартувало проведення серії занять за парціальною програмою з розвитку соціальних навичок ефективної взаємодії дітей від 4 до 6-7 років.

Фотозвіт про проведення занять.

18.01.2017 Вебінар "Підсумки реалізації компонентів проекту "Вчимося жити разом"

18.01.2017 року з 14.00 до 15.30 (on-line режим) відбувся вебінар «Підсумки реалізації компонентів проекту «Вчимося жити разом»: «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей» та «Навчання на основі життєвих навичок» у Харківській області.

У заході взяли участь у педагогічні працівники-учасники проекту «Вчимося жити разом», які поділилися різними враженнями від проекту.

Трансляцію вебінару можна переглянути за посиланням.