Електронний запис дітей до закладу дошкільної освіти

З метою забезпечення права дитини на доступність здобуття дошкільної освіти, спрощення процедури та вільного доступу до інформації, реєстрація дітей на чергу в дошкільні навчальні заклади, які знаходяться у міській комунальній власності, проводиться через мережу Інтернет самостійно за електронною адресою:

Для успішної реєстрації Вашої дитини в електронній черзі при заповненні форми заяви, Вам необхідно вказати достовірну інформацію. Подавати заявку можна лише в один заклад дошкільної освіти. При необхідності, обраний ЗДО можна змінити, звернувшись до відповідальної особи. Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.

Далі можна відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги. Крім того, є можливість переглянути інформацію про нормативну наповнюваність груп, про черги в дошкільні установи, дізнатися всю необхідну інформацію про всі дитячі садки обраного регіону.

Для підтвердження інформації, зазначеної в заяві, необхідно обов’язково прикріпити до заяви скан-копії нижчевказаних документів. Якщо заповнена Вами форма заяви за змістом не буде відповідати доданим скан-копіям, Вашу заяву буде анульовано. Якщо інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то дитина отримує постійну реєстрацію в електронній черзі за первісною датою подання заяви в електронному вигляді.

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження направлень про зарахування з системи електронної реєстрації.

Після отримання направлення, особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини подається заява щодо зарахування дитини до закладу дошкільної освіти. Під час подання заяви про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві (Див. таблицю).

Інформація про першочерговість зарахування до закладу дошкільної освіти та необхідні для цього документи:

ПільгаНеобхідні документи для підтвердження пільги
Дітям батьків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (позачергово).Посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи
Діти, які проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками) (першочергово).-паспорт громадянина України (посвідка на постійне/тимчасове проживання); або -довідка про реєстрацію місця проживання особи (дитини або одного з її батьків чи законних представників); або -документ, що засвідчує право власності на відповідне житло; або -рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права а вселення до житлового приміщення; або -документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму/піднайму/оренди тощо), укладений між фізичними особами (що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу Української РСР або нотаріального посвідчення відповідно до законодавства) чи між юридичною і фізичною особами, зокрема щодо користування кімнатою в гуртожитку.
Діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти (першочергово).Довідка про місце здобуття освіти, яка видана керівником закладу дошкільної освіти .
Діти, які є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти (першочергово).Довідка про місце роботи працівника, яка видана керівником закладу дошкільної освіти
Діти, які належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями (першочергово).- витяг інклюзивно-ресурсного центра; - посвідчення про дитину-інваліда; - довідка про дитину-інваліда;
Діти, які належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей (першочергово).Рішення про встановлення статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, яка влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлені діти
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей (першочергово).Довідка Служби у справах дітей про взяття на облік як дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах
Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів (першочергово).- довідка про взяття на облік внутрішньопреміщеної особи. - рішення про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Діти, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону. Дітям військовослужбовців, які мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до п. 4статті 13Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»(першочергово).- довідка про проходження служби у військовій частині; - посвідчення учасника бойових дій; - посвідчення офіцера збройних сил України.

/Files/images/00005.png