Сьогоднішня ситуація в країні є дуже стресовою для дітей: постійні сирени, вибухи, знервовані дорослі, військові зі зброєю і, навіть, втрата батьків та рідних. Багато дітей під впливом таких умов мають емоційні зриви, починають істерики, не завжди усвідомлюють свою поведінку.

Безперечно, що в умовах надзвичайних ситуацій внаслідок ведення бойових дій дорослим хочеться знати як це впливає на дітей. Але слід пам’ятати, що не можна тиснути на дитину, змушуючи її розповідати в деталях, як вона себе почуває.

Водночас дуже важливо в доступній формі пояснити дитині, що таке війна і як себе слід убезпечувати. Зокрема, необхідно «відпрацювати» поведінку під час воєнних дій: пояснити необхідність миттєвого виконання ваших команд; скласти разом з дитиною «тривожну валізку», пояснити їй, що де знаходиться і для чого потрібне; якщо дитина залишається вдома сама, навчити її алгоритму дій під час повітряної тривоги.

Не слід забувати й про ризик замінувань, причому не лише в зонах безпосередніх бойових дій чи на окупованих територіях. Тому дитину необхідно проінформувати, як поводити себе на вулиці, якщо вона побачила іграшку, невідомий предмет або незвичну річ.

Сучасні діти мають доступ до різноманітних ґаджетів та мережі інтернет, тому зловмисники користуються їх віковою наївністю. Відповідно, слід попередити юних користувачів про те, що не можна ділитись ні з ким особистою інформацією (про місце проживання, чи сама вдома і т.і.); надсилати на прохання фото техніки чи об’єктів; переходити за пропонованими посиланнями; приєднуватися до груп чи квестів у соцмережах тощо.

Бережімо своїх дітей, адже вони – майбутнє української нації!

Пам'ятка "Загальні правила безпеки в умовах воєнного стану."

Рекомендації "Безпечна поведінка у надзвичайних ситуаціях".

БАЗОВІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

ФІЗИЧНА БЕЗПЕКА ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Правила поведінки в евакуації, на окупованих територіях і в зоні бойових дій

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ДІТЯМ ВІД МІН ТА ВИБУХІВКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ.

ЯК ПОВОДИТИСЬ ПРИ ВИЯВЛЕННІ НЕВІДОМИХ ПРЕДМЕТІВ

ПОРАДИ БАТЬКАМ "ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ"