/Files/images/1b.jpg

Поради щодо виховання у дітей почуття власної гідності та відповідальності за свою безпеку:

- Використайте будь-яку можливість, щоб висловити дитині свою любов.
- Оцінюйте кожну самостійну справу дитини позитивно.
- Намагайтеся помітити і похвалити дитину за зміни до кращого в її поведінці, навіть якщо вона дуже незначна.
- Пам'ятаєте, що при частому зверненні до заохочення та похвали, Ви сприяєте розвитку у дитини впевненості в собі.
- Намагайтесь навчити дитину, як виправити неправільний вчинок.
- Висловлюйте своє ставлення до неналежної поведінки дитини ясно і неоднозначно, залишаючи впевненість у вмінні дитини діяти правильно.
- Розмовляйте з дитиною в тоні поваги і співробітництва.
- Залучайте дитину в процес прийняття рішень.
- Пам'ятайте, що Ви даєте дитині зразок правильної поведінки.
- Намагайтеся уникати порожніх погроз. Вчить дитину прагнути до успіху, бо успіх, визнаний дорослим, є мірилом її цінності.
- Рахуйтеся з думкою дитини. Бажано, щоб дитина мала можливість виразити своє невдоволення чи навіть обурення, коли вона повинна підкоритися правилам, що їй не до смаку. Залучайте дитину до вирішення будь-яких ситуацій.
- Не допускаєте рукоприкладства, криків, погроз та образливих слів - вони можуть тільки викликати у Ваших дітей негативні емоціїі неприязне ставлення до навколишнього світу.
- Не намагайтесь надавати перевагу одному із дітей.
- Не очікуйте від дитини виконання того, що вона не взмозі зробити; давайте їй посильні завдання та доручення

/Files/images/detskiy-psiholog.jpg