/Files/images/психолог.jpg

Початок відвідування дитячого садочка – це нові умови життя і діяльності, нові взаємини та дуже непростий період для Вас та Вашої дитини, який потребує активних психологічних та фізичних сил.

Підготуйте свою дитину до цього завчасно.

·Щоб запобігти порушенню емоційного стану дитини, яким часто супроводжується адаптація, усвідомте, що ваше власне хвилювання передається дитині! Тому заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі. Будьте впевнені, що Вашій дитині в садочку буде добре, і ваш позитивний настрій неодмінно буде передаватися дитині.
·Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в дитсадку їм буде дуже добре, цікаво, весело. Там єбагато іграшок, дітей, з якими можна товаришувати, на них чекає багато цікавих занять.
·Якщо плануєте ходити до дитячого садочку, не думайте про те, як часто буде хворіти Ваша дитина. Краще заздалегідь займіться загартовуванням. Позитивні думки батьків допоможуть маляті скоріше адаптуватися.
·Потурбуйтеся про нервову систему дитини. В перші дні перебування не залишайте малюка на цілий день у дитсадку.
·Повідомте вихователів про звички та вподобання Вашого малюка, про особливості здоров`я, поведінки, харчування.
·Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садку, особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну і періодів харчування.
·Розробіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, і їй буде простіше відпустити Вас. Не затягуйте момент прощання.
·Вдома пограйте з дитиною за допомогою іграшок в дитячий садок, розподіліть ролі дітей, вихователів. Нехай іграшка знайде собі друзів і через неї спробуйте вирішити проблеми, що виникають у дитини, орієнтуйте гру на позитивні результати.
·Поговоріть з дитиною про можливі труднощі, до кого вона може звернутися по допомогу. Наприклад: «Якщо ти захочеш пити, підійди до вихователя та скажи:«Я хочу пити», і Світлана Михайлівна наллє тобі води» і т.д.
·Тримайте тісний зв`язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміють прийняти і зрозуміти Вашу дитину, і турботливо дбатимуть про неї.
·Пам`ятайте, що звикання дитини до дитячого садку може тривати до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості та плани. Краще, якщо на цей період у родини буде можливість підлаштуватися до особливостей адаптації маляти.

/Files/images/395157348(1).gif