/Files/images/ulan-ude-_235971.jpg

ПІДГОТОВКА ДО ШКОЛИ - РОЗВИТОК ВОЛЬОВИХ І КОМУНІКАТИВНІХ НАВИЧОК

Кожен батько хоче і сподівається на те, що його дитина буде вчитися в школі успішно, і навчання буде доставляти йому та родині позитивні емоції. Розуміючи, що успішне навчання багато в чому залежить і від підготовки до нього, багато батьків прикладають чимало зусиль, готуючи малюка до школи.
Навчити його писати і рахувати - добре, але мало.
Тому що психологічна готовність до школи включає в себе не тільки рівень загального розвитку малюка, але і:
- так звану сформовану соціальну позицію школяра (ставлення дитини до школи, вчителя, навчанні і собі як учневі. Сформованість цієї позиції залежить від того, чи вміє малюк спілкуватися і вчитися, вбудовуватися в колектив, виконувати спільну роботу. Чи може він слухатися вчителя, чути його вимоги, виконувати завдання за даним зразком,)
- довільна поведінка (коли дитина може свідомо керувати своєю поведінкою, ставити цілі і досягати їх. Долати труднощі, не зупинятися на півдорозі)
- мотіваційна готовність до навчання (коли дитина прагне до інтелектуальної діяльності, до того, щоб зайняти своє місце в навколишньому світі і отримувати схвалення і оцінку, до того, щоб досягати успіху чи уникати невдач)
Як бачите, підготовка дитини до школи - діяльність різноманітна. Як же близькі майбутнього школяреві можуть допомогти йому освоїтися в новому соціальному середовищі і стати успішним учнем?

ДОВІЛЬНА ПОВЕДІНКА

Перш за все - не варто вимагати від малюка неможливого. Момент, коли малюк навчиться підкоряти свою поведінку заданої мети, визначається багато в чому фізіологією. Лобні відділи мозку, що відповідають за цей процес, формуються тільки до 7 років.
Однак ми можемо допомагати дитині усвідомлювати свої цілі, ставити перед собою нові, домагатися їх, не «ламатися» при можливих труднощах, перевіряти результати.
Цілі можуть бути простими - підтягуватися щодня на разів більше, ніж вчора, розфарбувати складну багато детальну картину, відмовитися від смачних, але шкідливих для здоров'я продуктів, щодня читати по розповіді, виконувати свої домашні обов'язки і т.д. Найімовірніше дитина досягне мети, якщо він буде особисто зацікавлений у її досягненні, а виконання буде йому під силу. Вихід - грати. Прибирання може стати пошуком скарбу, замість малювання нудних візерунків для розвитку моторики можна перемальовувати старовинні піратські карти.
Завдання дорослого - допомогти вибрати цікаву дитині мету, підбадьорювати, не давати «ухилятися», виконувати всі завдання від початку до кінця, радіти досягненням і орієнтувати на постійне вдосконалення результатів («Завтра ти зможеш зробити ще краще, якщо захочеш»). Чи варто згадувати, що не можна критикувати дитину і оцінювати його як особистість залежно від того, чи досяг він цього разу або не досяг.
Ще один спосіб навчання володінню собою - привчання до певного режиму і його дотримання, а також тренування посидючості та концентрації на виконуваному в даному момент справі. В останньому також допоможуть гри - на уважність. Наприклад, «так і ні не кажіть, чорний - білий не беріть».

МОТИВАЦІЙНА ГОТОВНІСТЬ ДО НАВЧАННЯ

Мотив, прагнення вчитися бувають різними. Також бувають різними і причини небажання йти до школи. Найпростіший спосіб з'ясувати уявлення дитини про школу - ненав'язливо поговорити з ним, задавши питання: Чи хочеш ти йти до школи ?. Що в школі цікавого? Чим вона тобі подобається (або не подобається) Чим би ти займався, якщо не ходив би в школу?
ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО:
- поговорити и з дитиною про школу, про уроки, правилах, підручниках, домашніх завданнях
- можна подивитися разом фільми або мультики на шкільну тему, розповісти про свій шкільний досвід
- можна грати в школу, уроки. Подібні ігри корисні не тільки тим, що дитина в ігровій формі привчається до шкільних ролій, а й тим, що спостерігаючи за тим, як поводиться дитина в ролі учня і вчителя, можна ясно побачити його уявлення про школу.
- підкреслював своє шанобливе ставлення до нової майбутньої ролі дитини, до його навчальної діяльності як серйозного і дуже важливого заняття. Розмовляти про те, як почесно і важливо бути учнем, про те, для чого потрібно вчитися, про те, як цікаво дізнаватися щось нове і т.д.

ЧОГО НЕ ВАРТО РОБОТИ

- лякати школою, можливими наслідками поганого навчання, поганим ставленням до дитини однокласників і вчителів.
- ставити ваше ставлення до малюка в залежність від його шкільних успіхів

ІГРИ НА РОЗВИТОК КОМУНІКАБЕЛЬНОСТІ , УВАГИ ДО ІНШОГО

«Пишемо на долоньці". Грають пари. Один в парі закриває очі, другий пальчиком на долоньці пише цифру або букву. Завдання першого - відгадати написане. Потім ролями міняються.
«Близнята». Грають також парами (парою). Двоє встають разом, боком один до одного, одна рука обхоплює пояс іншого. Ноги, що стоять поруч, зв'язуються мотузкою. Завдання - переміщатися по кімнаті, сідати, вставати, присідати, не падаючи. Якщо пар декілька, можна влаштувати змагання - хто довше не впаде.
«Провідник». Парна гра. Один закриває очі і починає пересуватися по кімнаті. Завдання другого - тільки словами, не торкаючись першого, направити його так, щоб перший не спіткнулася, забився, наткнувся і т.д. Крім комунікабельності, гра розвиває уважність і здатність орієнтуватися в просторі.
«Малюємо разом» - парна гра. Завдання пари - намалювати малюнок спільними зусиллями. Як? На стіну вішається аркуш паперу. «Художник» закриває очі пов'язкою, а «ведучий» диктує «художнику», де і що малювати. «Намалюй коло. Праворуч від нього - пряму лінію вправо. Лівіше, више..і т.д. »Якщо пар - дві і більше, влаштовується конкурс.
«Асоціації», «Пантоміма» та інші аналогічні гри також гарні для розвитку навичок колективного спілкування

/Files/images/shkolniki.jpg