/Files/images/Isterika-u-rebyonka.jpg

ЩО ВИКЛИКАЮТЬ СЛЬОЗИ У ДИТИНИ


- Тривога, пов'язана зі зміною обстановки (дитина до 3 років ще потребує посиленої уваги). При цьому зі звичної, спокійною домашньої атмосфери, де мама поруч і в будь-який момент може прийти на допомогу, він переміщається в незнайомий простір (зустрічає, нехай і доброзичливих, але чужих людей), і режиму (дитині буває складно прийняти норми і правила життя групи , в яку він потрапив). У дитячому садку привчають до певної дисципліни, а в домашніх умовах вона не була так важлива. До того ж, особистий режим дня дитини порушується, це може спровокувати істерики і небажання йти до сада).
- Надлишок вражень. У ДНЗ малюк відчуває багато нових позитивних і негативних переживань, він може перевтомитися і, внаслідок цього - нервувати, плакати, вередувати.
- Відсутність навичок самообслуговування. Це сильно ускладнює перебування дитини в дитячому садку.
- Психологічна неготовність дитини до дитячого саду. Ця проблема найбільш важка і може бути пов'язана з індивідуальними особливостями розвитку. Найчастіше це відбувається, коли дитині не вистачає емоційного спілкування з мамою.
- Негативне перше враження від відвідування дитячого саду. Воно може мати вирішальне значення для подальшого перебування дитини в дошкільному закладі.
- Приватне неприйняття контактують з вашим малюком дорослих. Таке явище не слід розглядати як обов'язкове, але вона можливе.

ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ

/Files/images/92_0.jpg


Нескладні дії здатні зменшити тривожність і позитивно вплинути на адаптацію дитини до нових життєвих умов. Так, рекомендується привчати дитину до дитячого саду поступово. Батькам варто заздалегідь підготувати себе і малюка до першого дня відвідування дошкільного закладу. Необхідно заздалегідь створювати будинки для дитини режим дня (сон, ігри та прийом їжі), що відповідає режиму ДОУ.
- У вихідні варто дотримуватися режиму дня, прийнятого в ДОП, повторювати всі види діяльності, яким малюк вже навчився. Дотримуючись даної ради всі режимні моменти в групі не викличуть у вашої дитини реакції протесту, що в свою чергу позитивним чином позначиться на його поведінці.
- Бажано вдома укладати дитину спати раніше, побути з ним подовше перед сном, поговорити про садок, розглядаючи всі позитивні моменти.
- У перші дні не слід залишати малюка в дитячому садку більше двох годин. Час перебування потрібно збільшувати поступово. Після 2-3 тижнів (даний період індивідуальний для кожної дитини), враховуючи бажання малюка і рекомендації вихователя можна залишити його на цілий день у ДНЗ.
- Якщо малюк плаче, варто взяти його на руки, заспокоїти - ймовірно, йому не вистачає дотиків мами, яких зовсім недавно було набагато більше. Але будьте уважними - не варто самим «розчулитися», адже діти на інтуїтивному рівні відчувають який настрій у батьків. Цим ви самі можете нашкодити своєму малюкові.
- Щоразу після приходу з дитячого саду необхідно запитувати у дитини про те, як пройшов день, які він отримав враження (якщо ваш малюк зможе з вами порозумітися). Обов'язково потрібно акцентувати увагу дитини на позитивних моментах, оскільки батьки такими короткими зауваженнями здатні сформувати у них позитивне ставлення до дошкільної установи.
Кiлькiсть переглядiв: 0