/Files/images/0101.jpg

Увага! Діти на дорозі

Діти — категорія учасників дорожнього руху, предмет окремої уваги. Тема профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму вічна, бо є, власне кажучи, не темою, а постійним процесом виховання, формування необхідних навиків поведінки дитини в такому небезпечному місці, яким є для людського життя дорога. Звичайна дорога, знайома оку до найдрібнішої деталі, і незбагненна в тому, які несподіванки вона приховує в собі.

Практично кожна третя дорожньо-транспортна пригода в Україні сталася з вини дітей, тобто через незнання неповнолітніми чи свідоме ігнорування ними Правил дорожнього руху.

Щороку тисячі пішоходів, дорослих та дітей, травмуються та гинуть на дорогах і в автокатастрофах. Профілактика автотравматизму вимагає від дитини вміння самостійно аналізувати дорожню ситуацію, запобігати порушенню правил пішохода, правильно діяти в екстремальних ситуаціях. Особливо важливо розвивати дитячу спостережливість, швидкість реакції.

Дитячий травматизм на автодорогах завжди був однією з болючих тем. Природно, що маленькі пішоходи не мають життєвого досвіду, не можуть так швидко орієнтуватися й оцінювати обстановку на дорозі, як дорослі. А неконтрольовані енергійність і допитливість іноді призводять до трагічних наслідків.

Багато навчальних закладів розташовано так, що школярі, щоб потрапити на уроки, змушені переходити дорогу. Як правило, пішохідні переходи біля шкіл обладнані належним чином — застережними знаками, відповідною розміткою. Але водії, особливо останнім часом, досить часто ігнорують Правила дорожнього руху навіть на таких переходах. Та й діти не завжди дисципліновані, особливо на початку навчального року, після тримісячних літніх канікул. Часто вони наслідують вчинки дорослих: батьків, старших товаришів, знайомих. Діти мало думають про небезпеку і наражаються на неї, переходячи вулицю в непередбачених для цього місцях, несподівано вибігаючи на проїжджу частину перед транспортом, що наближається, або з-за об’єктів, що обмежують видимість.

Слід нагадати, що тільки за 7 місяців поточного року в Україні скоєно понад 1 тис. 900 дорожньо-транспортних пригод за участю та з вини дітей, в яких 97 — загинули та понад 2 тис. неповнолітніх отримали травми.

Чимало турбот виникає у працівників Державтоінспекції з початком нового навчального року. Зазвичай, у перші дні вересня спостерігається сплеск дитячого дорожньо-транспортного травматизму, викликаний тим, що діти за літній період, перебуваючи на відпочинку, відвикають від інтенсивного дорожнього руху.

Основне завдання батьків — навчити дітей орієнтуватися на вулицях та дорогах, виховувати інстинкт самозбереження, розуміння загрози життю і здоров’ю від автотранспорту, допомогти оволодіти правилами адекватної, безпечної поведінки. Варто пам’ятати, що знання правил дорожнього руху не позбавляє небезпеки, бо водії автотранспорту, як і чимало пішоходів, порушують їх.

ДАІ постійно проводить профілактичні рейди по недопущенню пішоходами порушень Правил дорожнього руху. Але дехто з пішоходів керується таким правилом: якщо інспектор ДАІ поруч, то не порушать, а коли він відсутній — бажання скоротити шлях і перейти дорогу в заборонному місці більше, ніж дотримуватися норм власної безпеки на дорозі

На закінчення я хочу наголосити, що лише спільними зусиллями ми можемо зробити безпечним дорожній рух для всіх його учасників Не забувайте, що здоров`я наших дітей — найбільша цінність у цьому житті.

Шановні водії! Будьте уважні і обережні під час проїзду перехресть, пішохідних переходів, зупинок громадського транспорту і поблизу дитячих навчальних закладів. Саме тому, з метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, напередодні та в перші дні нового навчального року проводитиметься узагальнення та розповсюдження кращих форм і методів профілактичної роботи для школярів. У перші дні навчального року в усіх класах відбулись Єдині уроки з вивчення Правил дорожнього руху.

Безпека руху пішохода

Перехід дороги

При переході проїжджої частини дороги необхідно переходити дорогу у місцях, позначених спеціальною розміткою або дорожніми знаками „Пішохідний перехід”.

Якщо на ділянках шляхів відсутні позначені пішохідні переходи, переходити дорогу дозволяється на перехрестях по лінії тротуарів або узбічу місцях, де вона добре проглядається в обох напрямках, і тільки після того, як пішохід оцінить відстань до транспортного засобу, що наближається, його швидкість і пересвідчитись у відсутності небезпеки. Взимку треба враховувати те, що дорога дуже слизька і для зупинки автомобіля потрібна більша відстань. Також транспортний засіб може несподівано занести в сторону пішоходів.

Пішоходи, що не встигли завершити перехід всієї проїжджої частини, провинні пропустити транспортний засіб, чекаючи можливості для подальшого руху на острівку безпеки, а за його відсутності – на лінії, що розділяє потоки протилежних напрямків. Продовжувати перехід дороги можна, виконавши ті ж вимоги, які регламентують порядок початку переходу проїжджої частини дороги.

Кiлькiсть переглядiв: 0