/Files/images/0105.gif

У закладі дошкільної освіти з 11.11.2019 по 15.11.2019 пройшов тиждень запобіганню дитячого дорожньо-транспортному травматизму

Головними завданнями тижня запобіганню дитячого дорожньо-транспортного травматизму:

1.Формування у дітей дошкільного віку основ соціокультурної та безпечної поведінки під час дорожнього руху, готовності до життя у сучасному технічно розвиненому світі.

2.Прищепити розуміння необхідності суворого дотримання встановлених правил безпечної поведінки на дорозі усіма учасниками дорожнього руху.

3.Виховувати ціннісне ставлення до свого життя і життя інших людей, вчити оцінювати дорожньо-транспортну ситуацію, робити прості висновки (визначення, коли переходити дорогу безпечно, а коли небезпечно).

Протягом тижня діти мали можливість поглибити свої знання про облаштування дороги, розміткою на дорогах, із правилами поведінки на дорогах, у громадському транспорті, дію світлофора, розуміти призначення сигналів світлофора, закріпити вміння правильно реагувати на сигнали світлофора, розуміти жести регулювальника, дорожні знаки їх види (розпорядчі, заборонні, наказові, знаки сервісу), та призначення; різні види транспортних споруд (мости, переходи, зупинки, місця для паркування), призначення та особливості руху спеціальних автомобілів аварійних служб (101, 102, 103, 104), їх зовнішній вигляд, світлові та звукові сигнали (сирени),безпечні місця для ігор, розваг та ситуації, які можуть виникнути на дорогах і тротуарах, розуміти поняття дорожньо-транспортна пригода.

Протягом тижня запобіганню дитячого дорожньо-транспортного травматизму проведено ряд заходів:

· поповнено методичний кабінет матеріалами з Безпеки дорожнього руху;

· оформлено куточки «Безпека дитини на дорозі»;

· перевірено наявність інструкцій з питань безпеки;

· підготовлено і оформлено виставку дитячих робіт на тему «Світлофор - мій друг»;

· перевірено стан та забезпеченість медичного обладнання, поповнено аптечку швидкої допомоги;

· розміщена корисна інформація в куточках для батьків;

· поновлено макет перехрестя та проїзжої частини дороги;

· проведенні інструктажі з техніки безпеки з усіма працівниками дошкільного закладу.

Під час проведення тижня запобіганню дитячого дорожньо-транспортного травматизму були використані різні форми роботи:

- серія інтегрованих занять;

- піші переходи до перехрестя;

- бесіди, спостереження, розглядали ілюстрації, перегляд мультиплікаційних фільмів;

- дидактичні, рухливі, творчі, сюжетно-рольові ігри, ігрові ситуації;

- читання творів художньої літератури;

- моделювання проблемних ситуацій на дорозі;

- цільові прогулянки, екскурсії до проїзжої частини дороги;

- конкурс дитячого малюнку;

- виставка матеріалів та дидактичних посібників для батьків;

- консультації, бесіди з батьками.