У закладі дошкільної освіти з 23.09.2019 по 27.09.2019 проходить тиждень безпеки дитини

Мета: Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини: закріпити уявлення дітей про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Завдання:

1. Підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.

2. Поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я і життя.

3. Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.

4. Формувати навички елементарної першої медичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу (за БКДО).

5. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, в транспорті, вдома.

6. Продовжити знайомити дітей з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.

7. Формувати у дошкільників основи здорового способу життя. Пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.

8. Інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Форми освітньої роботи, які проводяться з дітьми у Тиждень безпеки дитини:

тематичні заняття з основ здоров'я (валеології, ОБЖД);

інтегровані заняття (різні розділи програми + ОБЖД);

ігрова діяльність;

театралізована діяльність;

свята, розваги, дозвілля, конкурси тощо;

бесіди (індивідуальні, колективні);

екскурсії, цільові прогулянки;

читання художньої літератури з використанням українського фольклору;

творча діяльність дітей;

психогімнастика;

пошуково-дослідницька діяльність;

моделювання ситуацій правильної поведінки в надзвичайних ситуаціях;

розв'язання логічних завдань, аналіз небезпечних ситуацій;

розвивальні дидактичні ігри з основ здоров'я;

бесіди, консультації для батьків;

виставка наочних посібників, наочної агітації для батьків.