Консультація для батьків

Практичний психолог Бабаєва Ж.М. провела консультацію для батьків "На порозі школа".

Питання підготовки дітей до школи завжди було пріоритетним у дошкільній освіти. Ще більше значення воно набуло з внесенням змін до Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ, а саме із запровадженням обов’язкової дошкільної освіти дітей п’ятирічного віку.

Намагаючись належно підготувати дитину до школи, батьки не лише висувають до ДНЗ безпідставні вимоги щодо підготовки дитини - шестирічки до навчання у школі на рівні учня-першокласника, що вміє писати, читати, рахувати..

Однак потрібно розуміти, що розумове перенавантаження може негативно позначатися на фізичному та психічному здоров’ї дітей шестирічного віку.

Початком формування мотиваційної активності є поведінка, пов’язана з появою у дитини потреби в нових враженнях. При цьому необхідно відзначити, що розвиток цієї потреби не забезпечується само по собі, а йому необхідна спеціальна організація з боку дорослої людини.Виникненню навчальної мотивації сприяє формування і розвиток допитливості, розумової активності, безпосередньо зв'язаних виділенням пізнавальних задач, що спочатку не виступають для дитини як самостійні, будучи уплетені у виконання практичної діяльності.