/Files/images/1372855125_pencil4b.gif

Шановні батьки!

Ми всі зараз відчуваємо тривогу та хвилювання – це нормальна та логічна відповідь на ситуацію з поширенням епідемії коронавірусу. Адже є загроза життю і здоров’ю людей. Зрозуміло, що ми хвилюємось і про себе, і про своїх близьких та рідних.

Добре, що у нас багато інформації про те, як захистити себе та своїх близьких. Добре, що держава запровадила карантинні заходи, щоб зменшити ризик зараження для кожного з нас.

Але як зберегти спокій, баланс, фокус на милосерді в цей високо стресовий період пандемії? Поговоримо про це.

По-перше, не сидить без діла! Зайнятість сприяє зниженню рівня тривоги й емоційної напруги. Що можна робити? Все що вам до душі, все що відкладалось у «довгу скриню» - помити вікна, розібрати комору/балкон, пришити ґудзики, навести порядок у шафі; намалювати картину (є чудові картини «по номерах»), прочитати книгу, подивитись мультфільми (саме мультфільми більше відволікають від тривожних думок, та ї дитина поряд!). А скільки кулінарних рецептів можна перетворити у життя!

Буде класно, якщо ви все це будете робити разом із дитиною. Нехай допомагає вам мити, складати, відміряти муку та цукор, навіть шити під вашим доглядом. Адже давно відомо, що чим більше дитина вміє, тим вище її самооцінка та впевненість у собі.

А ви знали, що можна он-лайн подорожувати по інших країнах? Завдяки Google Earth Pro це можна зробити!

Багато музеїв та театрів пропонують послугу «екскурсії он-лайн» (https://magazineart.art/theatre/kulturnyj-karantin-luchshie-onlajn-transljacii-jekskursij-i-spektaklej/?fbclid=IwAR1vi16OtCcjiOfDubrvb3ZrhcJ1NxQUvxfbv1eLzKfB_9x-YBinlrYVguk)

На період карантину, бібліотеки у багатьох країнах світу відкрили доступ до своїх онлайн-ресурсів. Навіть Віденська опера транслюватиме у вільному доступі вистави. Є безліч ресурсів, які пропонують віртуальне відвідування музеїв, онлайн-навчання. Така зайнятість буде цікавою для людей різного віку, і заразом, сприятиме не лише особистісному зростанню, а й позитивному налаштуванню, збільшенню кількості позитивних емоцій.

По-друге, не варто забувати і про наші ритуали, наприклад, ранкову каву чи читання книги в улюбленому кріслі. Коли ми звикаємо до якогось певного ритуалу, то його дотримання в особливі періоди, такі як карантин, сприяє більш спокійному сприйняттю ситуації. Це допомагає нам зберігати контроль над ситуацією.

По-третє, менше «сидіть» в соціальних мережах! Варто більш критично оцінювати інформацію, яку в соціальних мережах ніхто практично не контролює. Часто заголовки статей емоційно вражають, але рідко бувають достовірними. Якщо ж відкрити статтю – то її зміст може абсолютно не відповідати назві. Зате у соцмережах можуть поширюватися різноманітні флешмоби, на кшталт музичних пауз в італійських двориках, які спрямовані на підтримку і позитивне налаштування людей. Тож, критичне мислення – наше все!

Головне пам’ятайте, тривога та паніка негативно впливають на наше здоров’я, ще більше шкоди вони завдають нашім дітям. Тому важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями.

Якщо ви зробили зі свого боку все необхідне, усміхніться, обійміть свою дитину, близьких та заспокойтеся!

Кiлькiсть переглядiв: 0