ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

16 травня День вишиванки.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається у третій четвер травня.

Наш садок теж долучився до цього гарного яскравого свята!

У групах були проведені тематичні бесіди, вихованці та вихователі одягли українські національні костюми з вишиванками.

Вихователь № 5 Ковтун О.І. організувала тематичне заняття "Сорочка-вишиванка", на якому познайомила дітей не тільки з вишиванкою, а й з іншими предметами одягу.

Вишива́нка - це сорочка, прикрашена орнаментованою вишивкою.

Своєрідність вишивки слобожанських вишиваних сорочок полягає в багатоколірній візерунчастості, виконаній півхрестиком і дрібним хрестиком та півхрестиком, іноді грубою ниткою, що надає їм рельєфності.
Характерним є шиття білими нитками, настилування (лиштва), вирізування. Переважають геометричні та рослинно-геометризовані візерунки.

Кiлькiсть переглядiв: 0